"Python. Wprowadzenie". Mark Lutz. 1500 stron tylko o Pythonie

"Python. Wprowadzenie" Marka Lutza to ponad 1500-stronicowa biblia dla każdego, kto chce zgłębić tajniki Pythona. Piąte wydanie tego obszernego podręcznika przeprowadzi nas przez podstawy języka, od instalacji po zaawansowane koncepcje, takie jak programowanie obiektowe czy tworzenie interfejsów graficznych. Jasny styl autora, liczne przykłady i aktualność treści sprawiają, że książka ta jest idealna zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych programistów. Choć obszerna, jest to inwestycja, która z pewnością się opłaci każdemu, kto chce wykorzystać pełen potencjał tego wszechstronnego języka.

Czytaj całość →

Python Tricks. The Book.

Python Tricks: The Book, autorstwa Dan Badera, to jedna z tych pozycji, które przeczytałem praktycznie jednym tchem, niecierpliwie oczekując na kolejny rozdział, czyli na kolejny “trik” związany z moim ulubionym językiem programowania - Pythonem.

Jest to zdecydowanie pozycja dla tych z nas, którzy są znudzeni kolejną książką typu "Python od A do Z", czy "Python dla początkujących" i oczekują, że książka ich realnie zaskoczy i nauczy czegoś "nowego".

Czytaj całość →

Moje wrażenia: Kursy video Microsoft Power BI wydane przez Helion.pl

Power BIMicrosoft Power BI to zaawansowane narzędzie do analizy, wizualizacji i wnioskowania na bazie danych analitycznych. Od kilku lat jest w czołówce zestawień Gartnera, ale też widzę jego rosnącą popularność wśród firm. Do zalet PBI należy zaliczyć m.in. Obszerną listę konektorów, doskonałe narzędzie do operacji typu ETL - Power Query Editor. Siła Power BI to także zaawansowane możliwości w zakresie tworzenia i wizualizacji danych, wspierane przez wbudowany język DAX oraz możliwość wykorzystania Pythona (albo R) jako konektora czy kontrolki do wizualizacji danych.

Czytaj całość →

Moje wrażenia: Ksiażka Visualizing Google Cloud: 101 Illustrated References for Cloud Engineers and Architects

Google BigQueryGoogle Cloud nie trzeba nikomu przedstawiać. Jest to kompleksowa usługa, która efektywnie wspiera rozwiązania IT, zapewniając zasoby, skalowalność i elastyczność kosztową. To wszystko skraca proces wytwarzania oprogramowania oraz zmniejszają koszty jego wytworzenia i utrzymania. Jednocześnie jest to skomplikowana usługa w kontekście mnogości produktów, które oferuje. Niniejsza książka stanowi próbę ujęcia wszystkich produktów w jednej poglądowej publikacji - przewodniku.

Czytaj całość →

Moje wrażenia: Książka Python i AI dla e-commerce

Książka zainteresowała mnie już od momentu, gdy zobaczyłem ją w przedsprzedaży wydawnictwa Helion.pl, a to z uwagi na miły dodatek w tytule "dla e-commerce", co z góry wróżyło bardziej praktyczne podejście do tematu, tym samym mniej kodu i przykładów na zbiorach typu Titanic, a więcej praktycznego kodu. Dodatkowo osoba polskiego autora wzbudziła nadzieję, że będą to przykłady oparte o bardziej rodzime „konstrukcje”, niż rozważania oparte o Zappos.com czy Ebay.com.

Czytaj całość →
O Mnie

Wspieram firmy w transformacji na model działania oparty o dane. Wdrażam i wyciągam rekomendacje, płynące z danych.

Korzystam z Google Marketing Cloud, Google Cloud Platform, Tableau, Microsoft Power BI oraz Python i R.

Posiadam certyfikat Google Analytics 4 i Tableau Certified Professional, doświadczenie akademickie oraz 20-lat doświadczenia biznesowego.

Jestem Co-Founderem spółek: Hexe Capital SA, Cut2Code, Boostsite, KODA, Insightland.

Zapraszam. Krzysztof Surowiecki

Więcej o mnie Współpraca

Moje certyfikaty