Rekomendacje tygodnia. Książki, podcasty, video.

Moje wrażenia: Kursy video Microsoft Power BI wydane przez Helion.pl

Power BIMicrosoft Power BI to zaawansowane narzędzie do analizy, wizualizacji i wnioskowania na bazie danych analitycznych. Od kilku lat jest w czołówce zestawień Gartnera, ale też widzę jego rosnącą popularność wśród firm. Do zalet PBI należy zaliczyć m.in. Obszerną listę konektorów, doskonałe narzędzie do operacji typu ETL - Power Query Editor. Siła Power BI to także zaawansowane możliwości w zakresie tworzenia i wizualizacji danych, wspierane przez wbudowany język DAX oraz możliwość wykorzystania Pythona (albo R) jako konektora czy kontrolki do wizualizacji danych.

Czytaj całość →

Moje wrażenia: Ksiażka Visualizing Google Cloud: 101 Illustrated References for Cloud Engineers and Architects

Google BigQueryGoogle Cloud nie trzeba nikomu przedstawiać. Jest to kompleksowa usługa, która efektywnie wspiera rozwiązania IT, zapewniając zasoby, skalowalność i elastyczność kosztową. To wszystko skraca proces wytwarzania oprogramowania oraz zmniejszają koszty jego wytworzenia i utrzymania. Jednocześnie jest to skomplikowana usługa w kontekście mnogości produktów, które oferuje. Niniejsza książka stanowi próbę ujęcia wszystkich produktów w jednej poglądowej publikacji - przewodniku.

Czytaj całość →

Moje wrażenia: Książka Python i AI dla e-commerce

Książka zainteresowała mnie już od momentu, gdy zobaczyłem ją w przedsprzedaży wydawnictwa Helion.pl, a to z uwagi na miły dodatek w tytule "dla e-commerce", co z góry wróżyło bardziej praktyczne podejście do tematu, tym samym mniej kodu i przykładów na zbiorach typu Titanic, a więcej praktycznego kodu. Dodatkowo osoba polskiego autora wzbudziła nadzieję, że będą to przykłady oparte o bardziej rodzime „konstrukcje”, niż rozważania oparte o Zappos.com czy Ebay.com.

Czytaj całość →
O Mnie

Wspieram firmy w transformacji na model działania oparty o dane. Wdrażam i wyciągam rekomendacje, płynące z danych.

Korzystam z Google Marketing Cloud, Google Cloud Platform, Tableau, Microsoft Power BI oraz Python i R.

Posiadam certyfikat Google Analytics 4 i Tableau Certified Professional, doświadczenie akademickie oraz 20-lat doświadczenia biznesowego.

Jestem Co-Founderem spółek: Hexe Capital SA, Cut2Code, Boostsite, KODA, Insightland.

Zapraszam. Krzysztof Surowiecki

Więcej o mnie Współpraca

Moje certyfikaty