Piwik PRO. Intro.

Piwik PRO to profesjonalny system analityczny, który stanowi, zarówno silną konkurencję jak i rozsądną alternatywę, dla systemu ze stajni Google, czyli Google Analytics 4.

Jego silną stroną jest m.in. oparcie o stan prawny, funkcjonujący w ramach Unii Europejskiej, a zatem nie ma tutaj problematyki związanej np. z przekazywaniem danych poza obszar UE, jak ma to miejsce w przypadku produktu Google.

Ale siła Piwik PRO, to nie tylko oparcie produktu o uwarunkowania prawne charakterystyczne dla UE, ale to też podejście (czy też koncepcja), którą określiłbym jako battery-included. Jako osobie, która preferuje programowanie w środowisku Python, ta koncepcja jest szczególnie bliska. Motto battery-included, charakterystyczne dla języka Python, mówi nam, że "otrzymujemy wszystko w pakiecie i pozostaje nam tylko korzystać z narzędzia".

Dlaczego określam Piwik PRO jako "battery-included"? Przeczytaj całość mojej opinii tutaj.

Piwik PRO. Lista integracji. Poradniki

April 25, 2023, 10:20 p.m. | Piwik PRO | Integracje | Poradniki

Podstawową funkcjonalność systemu Piwik PRO można łatwo wzbogacić poprzez dostępne integracje. Integracje są dostępne m.in. dla podstawowych produktów oferowanych przez Google, a zatem dla Ads i Search Console.

Poniższe posty, zawierają wyczerpujące informacje, o tym jak przeprowadzić dany proces integracji:

Piwik PRO. Konfiguracja wbudowanych komponentów - Tag Manager i Cookie Consent

April 25, 2023, 10:05 p.m. | Piwik PRO | Tag Manager | Cookies Consent

Opisując Piwik PRO, często wykorzystuję określenie "battery-included", tak aby pokazać, że jest to nie tylko system analityczny, ale też spektrum rozwiązań towarzyszących. Te rozwiązania są jakościowe i pozwalają znacznie skrócić proces wdrożenia omawianego systemu analitycznego.

Przyjrzyjmy się zatem rozwiązaniom towarzyszącym:

Zarówno Tag Manager, jak i Consent Manager są rozwiązaniami solidnymi, głęboko zintegrowanymi z Piwik PRO. W powyższych postach, zobaczmy wspólnie jak wygląda ich interfejs i podstawowa konfiguracja.

Piwik PRO. Szybki start

April 25, 2023, 9:59 p.m. | Piwik PRO | Szybki start | Poradnik

Najlepsza droga do poznania danego rozwiązania, to założenie konta i sprawdzenie tego co oferuje oraz jak działa rozważane rozwiązanie. W niniejszej grupie, prezentuję artykuły, które dotyczą zagadnień związanych z "szybkim startem" - uruchomieniem - Piwik PRO.

Sprawdź kolejne pozycje:

 Artykuły ilustrują założenie konta i konfigurację poczatkową dla pakietu bezpłatnego Piwik PRO Core.

Potrzebujesz wsparcia analitycznego?

Napisz do mnie poprzez formularz kontaktowy.


Lub skontaktuj się poprzez mój profil w serwisie LinkedIn