Porady. Pandas. Python. Django. Microsoft Power BI. Tableau.

GCP. Zmiana języka interfejsu na angielski (EN)

04.2024 | gcp | language | język interfejsu

W swoim komputerze mam ustawiony, jako podstawowy język interfejsu Windows, język angielski, przeglądarkę również mam z interfejsem angielskim. W ustawieniach konta Google również mam oznaczony angielski jako preferowany / podstawowy.

A jednak, mimo tych ustawień, zdarza się, że interfejs Google Cloud Platform otwiera mi się w języku polskim i czuję się wtedy zagubiony. Angielskie nazwy są trafniejsze, jestem do nich przyzwyczajony i intuicyjnie wiem gdzie i czego szukać.

Jak zatem zmienić szybko interfejs z PL na EN?

Oczywiście można szukać gdzieś po ustawieniach konfiguracyjnych, ale można też na szybko zmodyfikować jeden parametr w urlu i interfejs będzie od zaraz po angielsku:

https://console.cloud.google.com/welcome?_ga=2.60496296.-424464166.1696886758&_gl=1*1eaf0rt*_up*MQ..&gclid=Cg0KCQjwlg6wBhCcARIsAKZvD5iVqQDxz-w0vmk671RWYvY2k4tuiCJeLHt2rr2Uy6vIjpu2D61dBR4aAv3BEALw_wcB&gclsrc=aw.ds&hl=pl&project=testowy_projekt_dl

Zmieniamy hl=pl na hl=en.

I mamy interfejs Google Cloud Platform po angielsku.

O Mnie

Wspieram firmy w transformacji na model działania oparty o dane. Wdrażam i wyciągam rekomendacje, płynące z danych.

Korzystam z Google Marketing Cloud, Google Cloud Platform, Tableau, Microsoft Power BI oraz Python i R.

Posiadam certyfikat Google Analytics 4 i Tableau Certified Professional, doświadczenie akademickie oraz 20-lat doświadczenia biznesowego.

Jestem współzałożycielem grupy Hexe Capital SA.

Zapraszam. Krzysztof Surowiecki

Więcej o mnie Współpraca

Moje certyfikaty