Porady. Pandas. Python. Django. Microsoft Power BI. Tableau.

Salesforce. Konto developerskie. Do testów i nauki Salesforce Analytics Studio

11.2023 | salesforce | konto developerskie | crm analytics

Salesforce, to jedna z wiodących platform CRM (Customer Relationship Management), oferująca szereg zintegrowanych aplikacji, które obejmują różne obszary biznesowe, w tym sprzedaż, obsługę klienta, marketing etc. Częścią Salesforce jest również analityka z wykorzystaniem platformy Salesforce Analytics Studio (Tableau CRM).

picture:Salesforce

Język SAQL (Salesforce Analytics Query Language)

Specyficzną częścią platformy Salesforce jest język SAQL, czyli Salesforce Analytics Query Language.

SAQL, będący częścią Salesforce Einstein Analytics, to język zapytań służący do analizowania dużych zbiorów danych. Umożliwia on tworzenie złożonych zapytań analitycznych, które mogą być wykorzystane do generowania szczegółowych raportów i dashboardów. SAQL jest podobny do SQL, ale dostosowany do specyficznych potrzeb analityki w chmurze Salesforce.

Poznanie i nauka SAQL jest efektywna, gdy mamy dostęp do platformy Salesforce i realnych zbiorów danych. A to jest mozliwe, albo gdy mamy komercyjną instancję Salesforce, albo gdy … założymy darmowe konto developerskie.

Tak, dokładnie => Salesforce daje możliwość założenia konta developerskiego i zupełnie darmowej zabawy w Analytics Studio I SAQL.

Zobaczmy zatem jak założyć takie konto.

Zakładanie Konta Developerskiego:

1. Odwiedź stronę Salesforce Developers

2. Rejestracja

  • Kliknij „Sign Up” aby rozpocząć proces rejestracji. Będziesz musiał podać podstawowe informacje, takie jak imię, nazwisko, adres email, itd.

3. Aktywacja Konta

  • Po wypełnieniu formularza rejestracyjnego, otrzymasz email z linkiem aktywacyjnym. Kliknij link, aby aktywować swoje konto.

4. Logowanie i Rozpoczęcie Pracy

  • Po aktywacji konta możesz się zalogować i rozpocząć pracę z Salesforce. Będziesz miał dostęp do środowiska deweloperskiego, gdzie możesz eksperymentować i tworzyć własne aplikacje.

Konto deweloperskie Salesforce daje dostęp do większości funkcji platformy, co pozwala na naukę, eksperymentowanie i rozwijanie umiejętności związanych z Salesforce bez konieczności inwestowania w komercyjną subskrypcję.

O Mnie

Wspieram firmy w transformacji na model działania oparty o dane. Wdrażam i wyciągam rekomendacje, płynące z danych.

Korzystam z Google Marketing Cloud, Google Cloud Platform, Tableau, Microsoft Power BI oraz Python i R.

Posiadam certyfikat Google Analytics 4 i Tableau Certified Professional, doświadczenie akademickie oraz 20-lat doświadczenia biznesowego.

Jestem Co-Founderem spółek: Hexe Capital SA, Cut2Code, Boostsite, KODA, Insightland.

Zapraszam. Krzysztof Surowiecki

Więcej o mnie Współpraca

Moje certyfikaty